משכנתא ללא הון עצמי – האם זה אפשרי?

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? שתפו בקליק
כתבות אחרונות במיריכלה
7 דברים שחשוב לשים לב בנעלי טרום הליכה

7 דברים שחשוב לשים לב בנעלי טרום הליכה

בחירת נעלי הליכה עבור תינוקות היא צעד חשוב בהתפתחותם הפיזית והתנועתית שלהם. לכם, כהורים יש רצון להבין מהם הדברים שחשוב…

צילומי גיל שנה - מהם הטרנדים החמים

בעידן הדיגיטלי של היום, לכידת רגעים יקרים באמצעות צילום הפכה לחלק בלתי נפרד מחיינו. בין שלל אבני הדרך שמשפחות חוגגות…
האם קיום יחסים מוגבר הוא נורה אדומה לזוגיות רעילה - איך פותרים זאת

האם קיום יחסים מוגבר הוא נורה אדומה לזוגיות רעילה - איך פותרים זאת

כל אחד ואחת מאיתנו חווה מערכת יחסים רעילה או קשר שלא הצליח לצאת ממנו בזמן. לעיתים מערכות יחסים רעילות אינן…
התקנת תוכנה ועדכונים

התקנת תוכנה ועדכונים

כיום כבר כולם יודעים, שעדכון המכשירים ושדרוג התוכנות לעדכניות יותר, הינם צעדים הכרחיים לביצועים ואבטחה מיטביים. בין אם מדובר במחשב,…

בעבר לקיחת משכנתא ללא הון עצמי הייתה פשוטה יותר, אך כיום הפכה למורכבת ועלולה לעלות בריביות גבוהות. אז איך תקבלו משכנתא ללא הון עצמי ואיך תדאגו לתנאים הטובים ביותר עבורכם?

 

התייעצו עם מומחים

כאמור, לקיחת משכנתא ללא הון עצמי כיום הפכה להיות מורכבת יותר. זאת בשל מגבלות של בנק ישראל שנכנסו בשנת 2021, שמטרתן להבטיח החזרי משכנתא לבנקים ולהימנע מסיכוני אשראי. לפי מגבלות אלה, על מנת לקבל משכנתא לדירה ראשונה יש להגיע עם הון עצמי של 25% מערך הדירה. כאשר מדובר במכירה של הדירה הראשונה ורכישה של דירה שנייה, ההון העצמי הנדרש יעלה ל30%.

במידה ואדם יבקש לרכוש דירה נוספת, יצטרך להגיע כבר עם הון עצמי של 50%. יחד עם זאת, אם תבחרו להיעזר ביועץ משכנתאות מקצועי, הוא יוכל לסייע להשיג תנאי משכנתא בדרך שלך אפילו ללא הון עצמי. זאת באמצעות פרצות שונות שניתן למצוא במגבלות של בנק ישראל.

 

משכנו נכסים נוספים

במידה ואין לכם הון עצמי, תוכלו למשכן נכסים אחרים שברשותכם. הבנק יכול להסכים למשכן את הנכסים האחרים שלכם, בין אם מדובר בנכסים פיזיים או פיננסיים. בכך יוכלו לשמש נכסים אלה כהון עצמי ראשוני לצורך קבלת המשכנתא.

בנוסף, במידה ולהוריכם דירה בבעלותם, בעדיפות שאינה כבר ממושכנת, תוכלו לבחור למשכן את הדירה שלהם. במקרה שכזה תוכלו לקבל עד 50% מערך הדירה של ההורים. כך שתוכלו להגיע ללא הון עצמי כמעט ותוכלו להישען על הנכסים האחרים שמשכנתם, בין אם אלה נכסים שלכם או נכס של ההורים.

 

קחו הלוואה נוספת

במידה ואין לכם או להוריכם נכסים למשכן וגם לא הצלחתם לצבור הון עצמי לצורך קבלת המשכנתא, תוכלו לבחור לקחת הלוואה נוספת. הדבר אומר שתקבלו הלוואה שאינה משכנתא לצרכים שונים, מגוף שאינו הבנק ממנו תלוו את המשכנתא שלכם.

תוכלו לקבל את ההלוואה הזו מבנקים שונים, מסגרות אשראי, ואפילו ממסגרות בנקים בין לאומיות. כך למשל אם ברצונכם לרכוש דירה העולה מיליון שקלים ואין לכם הון ראשוני, תוכלו ללוות 250,000 שקלים. לאחר מכן, תוכלו להגיע לבנק עם הכסף שקיבלתם כהלוואה ולקבל את המשכנתא שלכם.

כמון שיש לציין כי במקרה כזה תצברו שתי הלוואות גדולות, כאשר רק אחת מהן היא המשכנתא. היות ושתי הלוואות יכולות להיות כבדות מאוד ולהכניס אתכם לחובות רבים בעתיד, מומלץ לשקול זאת מראש ולוודא כי תהיה לכם היכולת להחזיר את שתי ההלוואות, לצד הוצאות נוספות.

יחד עם זאת, מדובר בשיטה מקובלת לקבלת משכנתא שגם יכולה להיות משתלמת, בעיקר עבור זוגות צעירים בתחילת דרכם. חשוב לציין שעדיף להתייעץ עם איש מקצוע בטרם לקיחת המשכנתא, במיוחד ללא הון עצמי ראשוני. זאת על מנת להימנע מחיובים נוספים בעתיד שיתכן ולא תוכלו לעמוד בהם.

 

ערימת מטבעות ובית מעץ

מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם
האם זוג צעיר לאחר חתונה יכול לקנות דירה?

האם זוג צעיר לאחר חתונה יכול לקנות דירה?

לפי נתונים שכולנו כבר כנראה מכירים, רוב הזוגות הצעירים כנראה יצטרכו לקחת משכנתא בכדי לקנות דירה. בין אם אתם מעוניינים…
הכסף שייקל עליכם בהוצאות החתונה

הכסף שייקל עליכם בהוצאות החתונה

חתונה או כל אירוע אחר הוא הוצאה כלכלית לא פשוטה- במיוחד עבור זוג צעיר. איתור כספים אבודים ששייכים לכם, עשויים…
טיפים לחיסכון כספי לזוג הטרי

טיפים לחיסכון כספי לזוג הטרי

אתם זוג צעיר שנמצא עכשיו בתחילת דרכו המשותפת? אם כך, ברור מדוע אחד מהדברים שהכי מטרידים אתכם זו השאלה ממה…
מעוניינים לכתוב לנו ?יש לכם שאלה ?
השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם